Tranzyt motoru przyczepką

Przyczepę możemy pożyczyć na przykład w sklepie, serwisie motocyklowym lub na stacji benzynowej i przetransportować samemu swój pojazd. Trzeba jednak być powściągliwym jeżeli nie dysponujemy doświadczeniem w owego typu przewozie bo jesteśmy w stanie narazić swój motorower na popsucie bądź porysowanie jeżeli np. niestarannie umocujemy go na przyczepie.

Żeby przetransportować motocykl na przyczepie trzeba właściwie go zabezpieczyć. Własnoręcznie można przymocować motocykl na standardowej przyczepie tą metodą:

  • Postawić koło jednośladu w narożniku przyczepy.
  • Pas spinający umocować na przednie koło. W miarę możliwości pociągnąć pas poprzez spodnią półkę zawieszenia oraz zahaczyć o przyczepkę po drugiej stronie kierownicy.
  • Przełożyć sznur ściągający poprzez siedzenie motoroweru oraz przymocować do podłogi przyczepki.

Zaczepianie motocykla jest nadzwyczaj istotne, gdyż szybkie przesunięcie się go po przyczepce może mieć poważne konsekwencje w formie dzwonu.
Istnieją także opcje wynajęcia specjalistycznej przyczepki dedykowanej do przewozu motocykli, zaopatrzonej w najazd oraz zacisk, w którym się sytuuje przednie koło. Cena wypożyczenia takiej przyczepy to mniej więcej 50 zł za dobę na stronie transport mebli Opole (plus kaucja przeciętnie ok. 200 złotych). Na owej specjalnej przyczepie można przeważnie przewieźć jeden bądź 2 motory. Miejmy w pamięci, że potrzebujemy samochód z hakiem holowniczym oraz pasy ściągające!

Najbardziej fachową alternatywą jest przyczepa podłogowa z daszkiem ( chroni przed złymi warunkami pogodowymi)

Adnotacja: Przyczepa winna posiadać bieżące OC!
Pamiętajmy: Prawo jazdy kategorii B upoważnia do prowadzenia pojazdu z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej wagi własnej samochodu ciągnącego, o ile całkowita akceptowalna waga całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>