Tranzyt motoroweru na przyczepce

Przyczepę możemy wypożyczyć np. w warsztacie, serwisie jednośladów bądź na stacji z benzyną i przewieźć samodzielnie nasz pojazd. Powinno się jednak być racjonalnym jeśli nie dysponujemy doświadczeniem w tego typu transporcie gdyż jesteśmy w stanie narazić nasz jednoślad na popsucie ewentualnie zarysowanie jeżeli na przykład źle umocujemy go na przyczepce.

Aby przewieźć motocykl na przyczepie trzeba właściwie go zabezpieczyć. Samodzielnie można umocować motorower na zwykłej przyczepie tą metodą:

  • Postawić koło motoru w rogu przyczepy.
  • Rzemień spinający przymocować na przednie koło. W miarę możliwości pociągnąć pas poprzez dolną półkę zawieszenia i zamocować o przyczepę po przeciwnej stronie kierownicy.
  • Przeciągnąć trok ściągający przez siedzisko motoru i zamontować do podłogi przyczepki.

Przytwierdzanie motoroweru jest nader istotne, bowiem nagłe przemieszczenie się go na przyczepie może mieć przykre reperkusje w formie karambolu.
Występują też możliwości wydzierżawienia zawodowej przyczepki przeznaczonej do przewozu motorowerów, wyposażonej w najazd oraz uchwyt, w którym lokuje przednie koło. Stawka użyczenia takiej przyczepy to mniej więcej 50 złotych za dzień (przykładową ofertę można znaleźć tutaj: przeprowadzki jelenia góra – strona www). Na owej typowej przyczepie można przeważnie przetransportować jeden lub dwa jednoślady. Miejmy w pamięci, że potrzebujemy auto z hakiem oraz pasy ściągające!

Najbardziej zaawansowaną opcją jest przyczepka podłogowa z plandeką ( zabezpiecza przed kiepskimi warunkami pogodowymi):

Uwaga: Przyczepa winna mieć bieżące OC!
Pamiętajmy: Prawo jazdy kategorii B upoważnia do kierowania samochodem z przyczepką o maksymalnej wadze całkowitej nieprzekraczającej masy własnej samochodu holującego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zestawu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>